Zrealizowane projekty

Partnerzy o ”Zwyczajnie Aktywnych”:

dr Ryszard Czerniawski, Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich:

Podstawowe znaczenie w idei projektu ma tutaj słowo „zwyczajnie”. Chodzi o to, żeby być zwyczajnie potrzebnym, żeby zwyczajnie wstawać rano, żeby zwyczajnie móc iść do pracy, żeby zwyczajnie móc funkcjonować. Ta zwyczajność w tym przypadku kosztuje znacznie więcej. (…) Z punktu widzenia Rzecznika Praw Obywatelskich projekt „Zwyczajnie Aktywni” to sposób na wyrównywanie szans każdego obywatela, niezależnie od dolegliwości, jakie go dotknęły.

Urszula Jaworska, Fundacji Urszuli Jaworskiej:

Projekt „Zwyczajnie Aktywni” jest unikatowy i innowatorski, bo pozwala organizacjom podnosić swoje kompetencje. Staramy się ich ukierunkowywać, co trzeba zrobić, by z roku na rok te wnioski były lepsze, ale i efekty pracy były lepsze. (…) Ani pacjenci, ani pracodawcy nie są gotowi do tego, aby zatrudniać ludzi dotkniętych chorobą przewlekłą. Aby tak się stało, te dwa światy muszą się oswoić. Trzeba im dać szansę.

Elżbieta Kozik, Prezes Zarządu Polskie Amazonki Ruch Społeczny:

Jestem pełna szacunku i pełna podziwu dla organizacji, które starają się w jakiś sposób ulżyć osobom chorym, pomóc im utrzymać się w ryzach zawodowych. Dzisiaj projekt „Zwyczajnie Aktywni” (…) to dla mnie niesłychanie ważna rzecz. Jestem szczęśliwa i dumna, że zostałam do niego zaproszona.

To organizacje pacjentów w największym stopniu znają i rozumieją potrzeby osób przewlekle chorych. Tworzą więc programy i inicjatywy, które są najlepszą odpowiedzią na potrzeby pacjentów i które mają pomóc im w prowadzeniu zwyczajnego życia pomimo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami zwycięskich projektów, które zostały przygotowane przez organizacje pacjentów i zrealizowane w ramach dwóch edycji programu „Zwyczajnie Aktywni”.

Dermatologia
Gastroenterologia
 

PLNPS150170

Możliwość komentowania jest wyłączona.